جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شهرستان چرداول
   • برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع مشارکت های اجتماعی در چرداول

    برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع مشارکت های اجتماعی در چرداول

    فتاحی معاون فرماندار به حمایت ادارات از سمن ها تاکید و عنوان کرد تجربه ثابت کرده در هرکجا که مردم روی کار باشند رشد اقتصادی و سلامت فردی و اجتماعی آن جامعه بسیار ایده آل بوده است

    به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان چرداول، سومین جلسه ستاد ساماندهی با موضوع مشارکت های اجتماعی روز چهارشنبه 22 تیر ماه با حضور فتاحی معاون فرماندار، تردست معاون امور جوانان استان، نیک سرشت رییس اداره ورزش شهرستان، کارشناسان اداره ورزش شهرستان و مسئولین و نمایندگان سایر ادارات عضو ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

    در ابتدای جلسه فتاحی ضمن خوش آمد گویی به حضار جلسه گفت خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های خوبی در راستای حل مشکلات جوانان صورت گرفته تا بتوان با کمک نیروی جوانی و انرژی که این جوانان دارند چرخ حرکتی کشور را با قدرت پیش برد.

    وی در همین رابطه به حوزه های تحصیل، تهذیب و ورزش اشاره کرد و گفت پیشرفت این جنبه ها جوان را به درجه های بالای توانایی مذهبی، علمی و بدنی سوق خواهد داد که در نهایت به رشد و تعالی جامعه نیز خواهد انجامید.

    فتاحی به حمایت ادارات از سمن ها نیز تاکید و عنوان کرد تجربه ثابت کرده در هرکجا که مردم روی کار باشند رشد اقتصادی و سلامت فردی و اجتماعی آن جامعه بسیار ایده آل بوده است، بنابرین میتوان با فراهم کردن شرایط برای استفاده از ظرفیت جوانان در همه حوزه ها و ایجاد شرایط جذب آنان به سمن ها، همچنین واگذاری برخی فعالیت های ادارات به سمن ها به بهبود عملکرد ادارات نیز کمک شایانی کرد.

    در ادامه تردست با اشاره به اهمیت سازمان های مردم نهاد وفعالیت آنها در جنبه های مختلف اقتصادی و فرهنگی عنوان کرد، جهت سهولت جوانان علاقمند به تشکیل سمن، سامانه ای راه اندازی شده است که میتوانند در آن ثبت نام نموده و در نزدیک ترین زمان به آن رسیدگی خواهد شد.

    معاون امور فرهنگی و جوانان همچنین بیان داشت در کشورهایی مثل آلمان و سوئد که تعداد و فعالیت سمن ها بسیار بالاست، ثبات جامعه نیز بسیار زیاد بوده و در ادامه ایشان با اشاره به سخنان آقای روحانی رییس جمهور گفتند که سازمان های مردم نهاد نه تنها دولت یار هستند بلکه میتوانند دولت ساز هم باشند و به همین دلایل ادارات ما نیز بایستی تعداد سمن های خود را افزایش دهند.

    رییس اداره ورزش و جوانان نیز در ادامه جلسه گفت نیروی جوان جامعه برترین نیروی هر جامعه است و جامعه ای که از این توان بهترین بهره را ببرد قطعا موفق تر خواهد بود. بنابراین ما هم باید این مسئله را جدی بگیریم و بتوانیم با راهکار های مناسب بیشترین بهره وری را از این قدرت عظیم داشته باشیم.

    نیک سرشت گفت خوشبختانه تعداد سمن ها و استفاده ادارات جهت سپردن ماموریت های سازمانی به آنها در این شهرستان رو به فزونی بوده و در این زمینه از ادارات بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای که بیشترین فعالیت را داشته اند تقدیر و تشکر نمود و ادامه داد که میتوان با استفاده موثر از توانایی آنان در وقت و هزینه ادارات صرفه جویی نمود.

    وی گفت اداره ورزش و جوانان نیز هم اکنون دارای 5 سمن فعال در حوزه های کارآفرینی، عفاف و حجاب، ورزشی، فضای مجازی و سلامتی است که فعالیت های خوبی انجام داده اند و ان شاء الله تلاش خواهیم کرد در سایر حوزه ها هم به فعالیت بپردازیم.

    نیک سرشت همچنین بیان کرد با توجه به مطالبه گر بودن اداره ورزش به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان، ادارات بایستی تا پایان سال حداقل یک الی دو سمن را ساماندهی کرده، یا اینکه افراد علاقمند و واجد شرایط را به اداره ورزش جوانان معرفی نمایند و یا اینکه تعداد ماموریت های سپرده شده به سمن ها و حمایت مالی ادارات از آنها را به دبیرخانه ارائه دهند که این موضوع در ارزیابی ادارت قطعا مد نظر قرار خواهد گرفت.

    در پایان نیز نمایندگان ادرات نظرات، پیشنهادات و فعالیت های خود را در این حوزه بیان کردند.

    اخبار مرتبط
  ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 1,186,581
  تعداد بازدید امروز : 1,985
  تعداد بازدید دیروز : 2,153
  آخرین به روزرسانی : 1397/05/01
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.