جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • هجدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع مشارکت های اجتماعی جوانان در سیروان برگزار شد

   هجدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع مشارکت های اجتماعی جوانان در سیروان برگزار شد

   این جلسه به ریاست فرماندار و دستگاه های عضو ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری سیروان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سیروان با موضوع مشارکت های اجتماعی جوانان به ریاست فرماندار و دستگاه های عضو ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری سیروان برگزار شد.
   بهمن جلیلیان دراین نشست ضمن تبریک میلاد با سعادت آخرین فرستاده خدا رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و خوش آمدگوئی به اعضا ستاد با ارائه تعریفی از واژه مشارکت‌های اجتماعی گفت: این مفهوم، به معنای اقدامات و کارهای غیر دولتی سازمان ‌یافته توسط مردم است که در جامعه بروز پیدا می‌کند. مشارکت اجتماعی با آسیب‌های اجتماعی نسبت عکس دارد و اگر این تعاملات توسعه پیدا کند، آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.
   وی ادامه داد: فرصت استثنایی جوانی که ویژگی آن انرژی بسیار و آرمان‌خواهی است، می‌تواند تبدیل به سرمایه‌ای برای ساختن ایران شود بنابراین باید کمک کنیم چنین فضایی برای جوانان فراهم شود. جلیلیان با بیان اینکه می بایست به پتانسیل توان و فکر نسل جوان اعتماد کنیم گفت: مشارکت جوانان در امور تصمیم گیری و اداره کشور فرصتی است که غفلت از آن می تواند به تهدیدی تبدیل شود. یکی‌ از معیارهایی‌ که‌ کشورهای‌ توسعه‌یافته‌ را از کشورهای‌ در حال‌ توسعه‌ مجزا می‌کند، فرهنگ‌ گروهی‌ کار کردن‌ است‌؛ به طوری‌که در کشورهای‌ توسعه‌ نیافته‌، افراد علاقه‌ای‌ به‌ فعالیت‌های‌ گروهی‌ ندارند و همین‌ امر سبب‌ می‌شود علیرغم صرف‌ انرژی‌ بیشتر کارها با کیفیت‌ پایین‌تری انجام‌ شود.
   یاسمی دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سیروان گزارشی از وضعیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی و دستورالعمل های این ستاد را ارائه داد و گفت: جوانان سرمایه های اصلی یک کشور و جامعه هستند و دولت با برنامه ریزی مناسب سعی در شناسایی مشکلات جوانان و رشد و شکوفایی استعدادهای آنها می باشد. وی مشارکت اجتماعی را نیازمند مهارت اجتماعی دانست که مهارت اجتماعی به مجموعه رفتارهای فرا گرفته و قابل قبولی گفته می شود که فرد را قادر می سازد با جامعه ارتباط موثر داشته باشد لذا سازمان های مردم نهاد نمونه ای از تحقق مشارکت های اجتماعی جوانان می باشد.
   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان از دستگاه های عضو ستاد درخواست نمود که بستر مشارکت جوانان در امور اجتماعی و فعالیت های مرتبط با آن در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی و اشتغال زایی را برای جوانان فراهم نمایند. وی یکی از راه های رسیدن به این اهداف را واگذار کردن فعالیت های اجتماعی به سازمان های مردم نهاد در سطح شهرستان دانست.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,567,109
تعداد بازدید امروز : 538
تعداد بازدید دیروز : 1,690
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.