جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص وضعیت بیکاری و اشتغال جوانان شهرستان چرداول

   برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص وضعیت بیکاری و اشتغال جوانان شهرستان چرداول

   نیک سرشت: بررسی علل و عوامل بیکاری بایستی به صورت تخصصی صورت پذیرد و از مناسب ترین راهکارها در این خصوص استفاده از توان دانشگاه هاست

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان چرداول ، روز دوشنبه بیست و هفتم آذر ماه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص وضعیت بیکاری و اشتغال جوانان شهرستان چرداول، با حضور فتاحی معاون فرماندار، نیک سرشت رییس اداره ورزش و جوانان، رحیمی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری، کارشناسان اداره ورزش و جوانان و روسا و نمایندگان ادارات عضو ستاد ساماندهی امور جوانان در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.
   در این جلسه فتاحی معاون فرماندار ضمن تبریک هفته پژوهش و خوش آمد گویی به حضار، از تلاش ها و دغدغه مندی خانم نیک سرشت در زمینه برگزاری منظم جلسات تقدیر و تشکر نمود و گفت انتظار ما از ادارات این است که همکاری و هماهنگی بیشتری در این خصوص داشته باشند.
   وی گفت بیش از یک سوم جامعه ایران را جمعیت جوان تشکیل میدهد، از همین رو از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید این است که از این پتانسیل در توسعه همه جانبه کشور استفاده شود و این امر جز در سایه اعتماد به جوانان و تلاش برای ایجاد زمینه های متنوع و مختلف اشتغال امکان پذیر نیست.
   وی ادامه داد در سطح استانی و شهرستانی نیز برنامه های مدون و مناسبی طراحی شده و و انشا الله در تلاش هستیم با به ثمر رسیدن این برنامه ها بخشی از مشکل اشتغال شهرستان را برطرف کنیم.
   فتاحی به برخی از طرح های اشتغالزای در دست اجرا در شهرستان از جمله پرورش مرغ مادر، تکثیر جوجه یک روزه، تولید نوشابه های انرژی زا، برنج کوبی، گلیم بافی، کشت زعفران و ... اشاره کرد و افزود باید تلاش شود رویکرد جوانان از مدرک گرفتن به کسب مهارت آموزی تغییر کند تا بتوانند در امر خود اشتغالی موفقیت بیشتری حاصل نمایند.
   نیک سرشت رییس اداره ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی ضمن تقدیر آقای فتاحی و روسای ادارات عضو ستاد ساماندهی بابت حضورشان، با اشاره به ابلاغیه جدید ستاد ساماندهی استان گفت: بنا بر این است که تا پایان سال این جلسات به صورت ماهی 2 بار برگزار شود.
   در ادامه جلسه نیک سرشت گفت متاسفانه شاهد آمار بالای بیکاری در سطح شهرستان خصوصا در بین جوانان هستیم و اگر برای این موضوع تدبیری اندیشیده نشود، شاهد معضلات ثانویه و آسیب های اجتماعی دیگر خواهیم بود بود که ارتباط مستقمی با بیکاری خواهند داشت.
   وی ادامه داد: بررسی علل و عوامل بیکاری بایستی به صورت تخصصی صورت پذیرد و از مناسب ترین راهکارها در این خصوص استفاده از توان دانشگاه هاست، که با توان علمی خود و انجام طرح های پژوهشی در این زمینه، به ریشه های اصلی این مشکل پی ببرند، تا دراین خصوص بر اساس وضعیت موجود تصمیم گیری شود.
   نیک سرشت بیان کرد در بخش ورزش نیز در زمینه اشتغال زایی فعالیت های مختلفی صورت گرفته و تا اکنون برای 82 نفر در حوزه باشگاه های خصوصی، اماکن واگذار شده از طریق ماده 88 و مربیگری ورزشی در هیئت ها شغل ایجاد شده و امیدواریم با ترغیب بیشتر جوانان به ورزش و فراهم کردن بسترهای لازم برای افزایش باشگاه ها این تعداد افزایش یابد.
   دکتر رحیمی معاون امور عمرانی و فرمانداری نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت بیکاری شهرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون برای 863 نفر در شهرستان اشتغال واقعی داشته ایم و تلاش میکنیم تا پایان سال این آمار به 1400 نفر برسد.
   رحیمی آمار بیکاری شهرستان را حدود 27 درصد عنوان کرد و درخصوص اشتغال های ایجاد شده در بخش های مختلف از جمله مشاغل خانگی توسط دستگاه ها و جذب اعتبار توضیحات و آمار مفصلی ارائه نمود.
   در دامه جلسه رییس اداره تعاون، رفاه، کار و امور اجتماعی نیز گزارشی از خدمات ارائه شده توسط این اداره در زمینه اشتغال زایی و اعطای وام به واجدین شرایط ارائه کردند و یکی از مشکلات اصلی در خصوص اعطای وام خود اشتغالی را موانع قانونی دانستند که در بانک ها وجود دارند.
   وی گفت بایستی تلاش شود جلساتی در این خصوص با بانک های عامل برگزار شود تا این موانع برطرف شود و بتوانیم تسهیلات را با مشکلات کمتر در اختیار افراد متقاضی قرار دهییم.
   در ادامه روسای سایر ادارات نیز پیشنهادات و راهکار های مد نظر خود را ارائه نمودند و مصوباتی از جمله تعیین دستور کار جلسه آتی که قرار است در نیمه اول دی ماه برگزار شود، ارائه طرح پژوهشی علل و عوامل بیکاری شهرستان توسط دانشگاه پیام نور ونیز معرفی کارکنان در شرف ازدواج و یا با عمر ازدواج کمتر از 3 سال به اداره ورزش مقرر گردید.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,569,359
تعداد بازدید امروز : 1,271
تعداد بازدید دیروز : 1,518
آخرین به روزرسانی : 1397/11/03
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.