جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان چرداول

   فرماندار چرداول بر مهارت وآموزش فنی وحرفه ای جوانان تاکید داشت ؛

   فرماندار چرداول بر مهارت وآموزش فنی وحرفه ای جوانان تاکید داشت ؛

   جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان چرداول با محوریت آموزش ومهارت فنی وحرفه ای برای جوانان برگزار شد .

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان چرداول ؛ چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، روز یک شنبه 17 دی ماه با حضور یگانه فرماندار، نیک سرشت رییس اداره ورزش و جوانان، نارنجی کارشناس مسئول سیاسی اجتماعی فرمانداری و روسای ادارات عضو ستاد ساماندهی جوانان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد
   در این جلسه یگانه فرماندار شهرستان چرداول با ابراز قدردانی از حضور مسئولین شهرستان گفت : با توجه به وضعیت امروزی جامعه بایستی به مسئله بیکاری جوانان توجه ویژه ای داشت و اگر این معضل حل نشود در آینده شاهد مشکلات بیشتری در سطح جامعه خواهیم بود..
   این مسؤل یکی از راهکارهای مناسب برای تحقق خواسته این قشر موثر دراین جلسه پیگیری اعضا دانست و از اداره ورزش و جوانان خواستار پیگیری مستمر مصوبات جلسات شد.
   یگانه آموزش و مهارت های آموزشی فنی وحرفه ای را در اشتغال زایی بسیار مهم دانست و گفت خوشبختانه امروز تمام ارکان نظام برای اشتغال و تولید بسیج شده اند و دولت نیز برای سال آینده حدود 12 هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص داده که از این مبلغ سهم قابل توجهی نیز برای شهرستان چرداول در نظر گرفته شده است.
   وی افزود خوشبختانه سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه بسیار خوب کار کرده ولی پیشبرد بهتر این امور نیاز به تعامل با اداراتی مثل بهزیستی، کمیته امداد و ورزش و جوانان دارد، همچنین می بایستی متناسب با پتانسیل هر منطقه به ارائه آموزش پرداخت.
   در ادامه خانم نیک سرشت، رییس اداره ورزش و جوانان ضمن خوش آمد گویی به حضار جلسه توضیحاتی در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی ازدواج ارائه نمود و عنوان داشت طبق سیاست های کلی خانواده و ماده 102 بند (ج) قانون برنامه ششم توسعه ، مقرر گردیده تا پایان سال، در هر ماه یک کارگاه اموزشی قبل ، حین و پس از ازدواج ویژه افراد مجرد و زوجهایی با سن ازدواج کمتر از دو سال برگزار شود و انتظار ما از ادارات این است که در برگزاری این کارگاه ها و در اختیار قرار دادن نیروی های واجد شرایط شان همکاری لازم راشته باشند تا انشالله این کلاس ها به نحو مطلوب و شایسته برگزار گردد.
   نیک سرشت همچنین از ادارات درخواست نمود نسبت به ارسال عملکردشان در حوزه ستاد ساماندهی امور جوانان، به اداره ورزش و جوانان اقدام نمایند تا در پایان سال نسبت به معرفی اداره برتر این حوزه اقدام شود.
   وی سپس با شاره به دستور کار جلسه این هفته از رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دعوت نمود گزارشات عملکرد و اقدامات انجام شده در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای به جوانان را ارائه دهد.
   مرشدی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیان داشت: تاکنون در زمینه کسب مهارت و حرفه آموزی برای ایجاد اشتغال زود بازده کارهای خوبی انجام شده ولی کافی نیست و باید تلاش شود بر اساس نیازی که در جامعه برای ایجاد شغل های جدید احساس میشود برنامه های بهتری انجام گردد.
   وی افزود بر اساس برنامه ریزی های برنامه ششم توسعه به منظور ایجاد شغل های جدید، در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری و ... انشالله تلاش ما این است که در سال آینده 15 حرفه جدید آموزش داده شود.
   وی ادامه داد به همین منظور طی یک قرارداد همکاری با بهزیستی، 8 دوره کلاس اموزشی در خصوص پرورش قارچ و فرش بافی انجام شده که تاکنون چهار دوره از این کلاس ها برگزار شده و تلاش میکنیم با همکاری بیشتر سایر نهاد ها و ادارات دیگر( سپاه، کمیته امداد، بهزیستی ...) و با هم افزایی آنان ضمن تشکیل کلاس های بیشتر، میزان هزینه نیز به نصف کاهش یابد.
   مرشدی در پایان عنوان کرد: به دنبال نیاز سنجی بخش های مختلف شهرستان برای راه اندازی آموزش در زمینه مشاغلی هستیم که قابلیت تولید در شهرستان را دارند.
   در ادامه نمایندگان ادارات عضو ستاد نیز گزارش عملکرد حوزه خود را ارائه کردند.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,566,985
تعداد بازدید امروز : 414
تعداد بازدید دیروز : 1,690
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.