جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع اشتغال در سیروان

   برگزاری نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع اشتغال در سیروان

   ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سیروان در سال 96 با موضوع اشتغال و بررسی وضعیت اشتغال جوانان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان: ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سیروان در سال 96 با موضوع بررسی وضعیت اشتغال جوانان با دبیری اداره ورزش و جوانان سیروان و حضور اکثر اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری سیروان برگزار گردید.
   در ابتدای جلسه بهمن جلیلیان فرماندار سیروان گفت : برای ایجاد اشتغال پایدار به پتانسیل موجود در شهرستان توجه شود و باید این واقعیت را مد نظر قرار داد که شهرستان سیروان صنعتی نبوده و دارای قابلیت های فراوان کشاورزی و دامپروری می باشد و با برنامه ریزی در این راستا به سمت جلو حرکت کرد.
   وی در ادامه به طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی برای ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: دولت تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کارآفرینان قرار می دهد که امیدواریم مانند ادوار گذشته این تسهیلات در جهت خرید ماشین یا کارهای دیگر غیر از حوزه اشتغال مصرف نشود و تنها در جهت ایجاد اشتغال باشد که البته با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در این طرح ها قطعاً این تسهیلات در جهت اشتغال جوانان به کار گرفته خواهد شد و شاهد کاهش بیکاری در بین جوانان خواهیم بود.
   وی افزود : یک کمیته زیرمجموعه کارگروه اشتغال شهرستان با ریاست معاون فرماندار تشکیل خواهد شد که هر دو هفته یک جلسه درخصوص این تسهیلات تشکیل داده و گزارش آن را در کارگروه اشتغال شهرستان ارائه نمایند تا به خوبی بتوانیم با استفاده درست ازاین تسهیلات یک تحرک و پویایی در حوزه اشتغال شهرستان به وجود آورده و باعث رفع مشکل بیکاری در شهرستان شویم.
   در ادامه آیت اله یاسمی دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با اشاره به اینکه امروزه بحث اشتغال و بیکاری جوانان و آسیب های اجتماعی ناشی از آن به یکی از موضوعات و دغدغه های مسئولین طراز اول نظام تبدیل شده و به فکر چاره ای برای این موضوع می باشند.
   وی افزود فزونی عرضه نیروی انسانی نسبت به تقاضای آن در بازار کار یکی از عوامل اصلی بیکاری جوانان محسوب می گردد. به تبع کشور، شهرستان سیروان از این قاعده مستثنی نبوده و پدیده بیکاری یکی از چالش های پیش روی جوانان این شهرستان می باشد
   ایشان اذعان داشت : در کنار وظایف ذاتی همه دستگاهها برای اهتمام به امور جوانان، وزارت ورزش و جوانان بعنوان یک دستگاه هماهنگ کننده و در قالب ستاد ساماندهی می تواند از ظرفیت دیگر بخش ها به نفع جوانان بهره گیرد، واین توقع و انتظار از ادارات اشتغال آفرین شهرستان می رود که در زمینه واگذاری طرح های اشتغال زا و هم در خصوص جذب و استخدام جوانان بیکار دارای تحصیلات دانشگاهی و جویای کار شهرستان که کم هم نیستند، دستگاه مربوطه جوانان را در اولویت قرار داده و باید برنامه مشخص و حساب شده ای در این زمینه داشته باشند.
   در ادامه جلسه هرکدام از اعضا جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و مصوباتی با امضا حاضرین به تصویب اعضا رسید.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,567,091
تعداد بازدید امروز : 520
تعداد بازدید دیروز : 1,690
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.