جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور نوذری مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری،حیدرزاده مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری ایلام در نشست ساماندهی امور جوانان گفت: انتخاب مشاور جوانان در دستگاه های اجرایی از مهمترین برنامه های دولت است که در دستور کار قرار گرفته است لذا در راستایی اجرای این طرح انتخاب مشاور جوان در دستگاه های اجرایی استان در راستای همراهی و هماهنگی با دولت امری مهم و ضروری است.

   محمد نوذری با بیان اینکه تا کنون ۴١ مورد از مدیران استانی اقدام به بکارگیری مشاور جوان نموده اند افزود : مابقی مدیران دستگاه های اجرایی که تاکنون نسبت به انتخاب مشاور جوان اقدام نکرده اند در اسرع وقت ملزم به اجرای این دستور هستند.

   وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم در فصل تابستان بحث اوقات فراغت نوجوانان و دانش اموزان است از این رو دستگاه های اجرایی که مرتبط با این موضوع هستند در این راستا با هم همکاری کنند.

   معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ادامه داد: مهارت آموزی به موقع به جوانان سبب می شود این قشر به سمت شغل های مورد نیاز خود سوق داده شوند که در این راستا دولت با تخصیص اعتبار در سالجاری برنامه های مناسبی در سطح استان های کشور و روستاها در نظر گرفته است.

   وی افزود: ادارات مرتبط با بحث اوقات فراغت جوانان با استفاده از جوانان و پتانسیل های موجود در انان اقدام به برگزاری جلسات و اموزش های متناسب با نیازهای امروز جوانان نمایند تا زمینه نشاط اجتماعی, پویایی و شادی در زندگی روزمره انان فراهم شود.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست گفت: در هفته جوان بیش از ٢۰۰برنامه فرهنگی ورزشی در شهرستان های استان برگزار شد که مهمترین آن برگزاری نشست ستاد ساماندهی با نمایندگان سازمان های مردم نهاد است که با محوریت بررسی مطالبات امور جوانان در تمامی حوزه ها از جمله اشتغال ، ازدواج ، مسکن و آسیب های اجتماعی و فرهنگی بود .

   معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان برگزاری جشنواره های تجلیل از جوانان نخبه استان را ضروری دانست و گفت: ۵٨ درصد از جوانان موافق تدارک برنامه های فراغتی زیر نظر دولت هستند و ٧۵ درصد از آنان تمایل به مشارکت در برنامه های فراغتی سازمان های متوالی دارند.

   محمدرضا تردست افزود: همچنین ۵۰ درصد جوانان معتقد هستند که تشکل های غیر دولتی در پر کردن اوقات فراغت انها نقش زیادی دارند.

   وی در ادامه قابلیت ها و امکانات کلی سامانه اطلاعاتی پایگاه های اوقات فراغت را نظارت لحظه ای و آن لاین بودن بر عملکرد رده های مجردی, مدیریت بهینه و تحلیل داده ها, کاهش میزان نقص در ارائه گزارش و آمار, سطح بندی برنامه ها متناسب با نیاز سنین مختلف جوانان, تجمع اطلاعات فضاها و مکان های فراغتی و غیره عنوان کرد.

   وی همچنین محورهای مهم برنامه های فراغتی مصوب شورای عالی جوانان را برنامه های گسترده جوانان, فرهنگی و هنری, اردوهای جهادی, شناسایی, معرفی و تقدیر از اختراعات و ابتکارات جوانان, کتابخانی ,مطالعه و پژوهش, مهارت آموزی در ابعا فنی و حرفه ی و مهارت های زندگی و غیره عنوان کرد.

   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,569,669
تعداد بازدید امروز : 1,581
تعداد بازدید دیروز : 1,518
آخرین به روزرسانی : 1397/11/03
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.