جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام به مناسبت 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای طی پیامی تبریک گفت

   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام به مناسبت 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای طی پیامی تبریک گفت

   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام به مناسبت 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای طی پیامی تبریک گفت

   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام به مناسبت 17 شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای پیام تبریک صادر کرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ؛ بهروز حیدرزاده مدیر کل ورزش و جوانان استان با فرا رسیدن روز فرهنگ پهلوانی، ضمن صدور پیامی این هفته را به تمام پهلوانان پیشکسوتان ، بزرگان ، و ورزشکاران و دوست داران این فرهنگ و این رشته ورزشی تبریک گفت.
   در متن پیام چنین آمده است:
   عجین شدن ورزش پهلوانی با نام مولای متقیان حضرت علی(علیه السلام) رفتار پیشوای جوانمردان امیر مومنان(علیه السلام) را سر لوح مردان وزنان این دیار به خود قرار داده است .
   این روز سالروز نمایشی پهلوانی حیدرکرار علی (ع) است برای همه انسانهای تاریخ و به تصویر کشیدن قدرت وجوانمردی مولا علی (ع) برای آموختن پهلوانی، فتوت و جوانمردی و شامل صفاتی همچون تواضع ، حق پرستی و حقیقت طلبی،دیانت و صداقت ، شجاعت و شهامت؛ ظلم ستیزی و مقاومت؛ گذشت و ایثار؛ و پرهیز از خودپسندی است.
   منش و خلق و خوی زیبا، فطرت همه انسان ها است و پیام روز پهلوانی و زورخانه ای این است که همه انسان ها در تمام عرصه های زندگی، الگویی چون حضرت علی (علیه السلام) داشته باشیم و قهرمانان ما در تمامی رشته های ورزشی باید فرهنگ پهلوانی را در خود نهادینه کرده و سرلوحه کار خود قرار دهند.
   اینجانب ضمن گرامی داشتن مقام پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، این روز بسیار مهم را به تمامی ورزش کاران ودوست داران این فرهنگ و این ورزش تبریک عرض می کنم.
   فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران زمین دارد و این امر با روحیات ایرانیان گره خورده است.
   این فرهنگ به عنوان فرهنگ باستانی از دیرباز پیام آور تواضع، گذشت و ایثار بوده است. اخلاق پهلوانی از چندین هزار سال پیش در جامعه رواج داشته و تاکید مستمر بر دارابودن جمیع صفات و خصائل نیکو در یک پهلوان را داشته است.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,634,697
تعداد بازدید امروز : 720
تعداد بازدید دیروز : 2,458
آخرین به روزرسانی : 1397/11/26
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.