جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • سهم ورزش استان ایلام در رقابتهای بازیهای آسیایی جاکارتا مشخص شد

   سهم ورزش استان ایلام در رقابتهای بازیهای آسیایی جاکارتا مشخص شد

   سهم ورزش استان ایلام در رقابتهای بازیهای آسیایی جاکارتا مشخص شد

   رقابتهای بازیهای آسیایی جاکارتا مرداد ماه سال جاری در حالی برگزار می شود که سهم استان ایلام ورزشکارانی در رشته های وزنه برداری ،کاراته ،کبدی ،تیراندازی و رزمی است

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۴ ورزشکار خانم و آقا، در رشته های مختلف ورزشی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.
   بهروز حیدرزاده در ادامه ورزشکاران ایلامی تیم ملی را ۳۴ نفر عنوان کرد و گفت: این افراد در طول سال با اعزام به مسابقات بین المللی، آسیایی و جهانی موفق به کسب مدال های متعددی شده اند.
   وی در ادامه سهم ورزشکاران ایلام در مسابقات آسیایی جاکارتا را ۷ نفر عنوان کرد و بیان داشت: سهم ورزشکاران استان در مسابقات بازیهای آسیایی به نسبت دوره های قبل و با توجه به کسب مدال های مختلف ورزشکاران این تعداد در سالجاری افزایش یافته است.
   وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران ایلامی در رشته های، تیراندازی، وزنه برداری، کبدی، رزمی و کاراته برای تیم ملی درمسابقات آسیایی جاکارتا مرداد ماه سالجاری به کشور اندونزی اعزام خواهند شد و به رقابت خواهند پرداخت

   بهروز حیدر زاده ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان استان با اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری، آسیایی، بین المللی و جهانی ، شرکت در اردوهای آمادگی،ضمن حمایت همه جانبه، اعتبارات مالی مناسبی نیز برای نظر گرفته است.
   وی افزود: حضور مسولان ارشد استانی در کنار ورزشکاران برای کسب مدال تاثیر گذار می باشد و اداره کل با در نظر گرفتن جوایز مادی همواره آنان را مورد حمایت قرار داده است.
   وی در ادامه شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی را از اولویت های مهم ورزش و جوانان استان دانست و گفت: توجه به این موضوع مهم، آینده ورزش قهرمانی و حرفه ای استان را تضمین خواهد کرد.
   مدیرکل ورزش و جوانان ایلام تلاش برای جذب حامی مالی با توجه به وجود استعدادهای بسیار در استان را از دیگر برنامه های این اداره کل برای حمایت از ورزش قهرمانی و ورزشکاران اعلام کرد.
   * میزبانی مسابقات بین المللی در استان، فرصتی برای توسعه ورزش است
   بهروز حیدر زاده گفت: برگزاری مسابقات کشوری و بین المللی در استان، توجه جوانان و نوجوانان را به رشته های ورزشی جلب می کند همچنین سبب می شود ورزشکاران استان با انگیزه بیشتری به رقابت بپردازند.
   وی گفت: در سال گذشته استان ایلام میزبانی ۲۴ مسبقات کشوری و بین المللی داشته که تلاش می شود این امر مهم در سالحاری ادامه و زمینه توسعه ورزش استان فراهم شود.
   وی بیان داشت: در راستای ساماندهی ورزش استان توجه به ورزش در سطح شهرستان‌ها، برنامه های مناسبی تدارک یافته که بدون شک موفقیت ورزش استان را به همراه خواهد داشت.
   حیدرزاده تصریح کرد: با یاری مسوولان و تقویت زیرساخت‌های ورزشی می توان زمینه شکوفایی ورزش استان دربحث اعزامی ها به مسابقات را فراهم نمود.
   *اخذ مجوز ۲۰ چمن مصنوعی در استان ایلام
   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام ادامه داد: در سال‌جاری مجوز ۲۰ چمن مصنوعی در روستاهای محروم و آسیب زای سطح استان اخذ شده که به زودی کار نصب آن شروع خواهد شد.
   وی ادامه داد: این موضوع با همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت نفت صورت گرفته و در این راستا مبلغی نزدیک به ۷ میلیارد تومان جذب شده است
   * سرانه ورزشی ایلام به یک متر می رسد
   مدیر کل ورزش و جوانان ایلام در ادامه گفت: در بخش لومار نیز یک استادیوم کامل و استاندارد احداث خواهد شد، در بخش سیروان یک سالن ورزشی در چشمه رشید کارزان که کار آن رو به پایان است و که درهفته دولت افتتاح خواهد شد.
   حیدرزاده بیان داشت: در سایر شهرستان ها نیز به همین شکل پروژه های در دست اجرا و آماده افتتاح و بهره برداری است.
   وی اضافه کرد: هم اکنون سرانه ورزشی در استان از معیار کشوری بسیار بالاتر بوده، سرانه ورزشی استان به ازای هر نفر ۸۴ سانتی متر است که با احداث و بهره برداری از این پروژه ها نزدیک به یک متر هم خواهد رسید
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,704,358
تعداد بازدید امروز : 364
تعداد بازدید دیروز : 2,067
آخرین به روزرسانی : 1397/12/27
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.