جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جلسه کمیته تخصصی امور جوانان در سیروان برگزار شد

   جلسه کمیته تخصصی امور جوانان در سیروان برگزار شد

   جلسه کمیته تخصصی امور جوانان در سیروان برگزار شد

   در این جلسه در مورد هویت ملی و دینی و چگونگی افزایش مشارکت جوانان در امور اجتماعی بین اعضا کمیته بحث و تبادل نظر شد

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان استان ایلام ؛ به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان ششمین جلسه کمیته تخصصی امور جوانان با حضور فرجی سرپرست اداره ورزش و جوانان سیروان، غلام نیا مسئول امور اجتماعی فرمانداری، عباس زاده مسئول فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان و اعضای کمیته تخصصی با موضوع هویت ملی و دینی و مشارکت های اجتماعی در محل اداره ورزش و جوانان سیروان برگزار شد.
   در ابتدای این جلسه مسئول فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضا گفت: مشارکت‌های اجتماعی به معنای اقدامات و کارهای غیر دولتی سازمان ‌یافته توسط مردم است که در جامعه بروز پیدا می‌کند. مشارکت اجتماعی با آسیب‌های اجتماعی نسبت عکس دارد و اگر این تعاملات توسعه پیدا کند آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.
   وی افرود: یکی‌ از معیارهایی‌ که‌ کشورهای‌ توسعه‌ یافته‌ را از کشورهای‌ در حال‌ توسعه‌ مجزا می‌کند، فرهنگ‌ گروهی‌ کار کردن‌ است‌؛ به طوری‌که در کشورهای‌ توسعه‌ نیافته‌، افراد علاقه‌ای‌ به‌ فعالیت‌های‌ گروهی‌ ندارند و همین‌ امر سبب‌ می‌شود علیرغم صرف‌ انرژی‌ بیشتر کارها با کیفیت‌ پایین‌تری انجام‌ شود.
   در ادامه وی با تاکید بر نقش سمن ها گفت: سازمان‌های مردم نهاد حد فاصل بین دولت و مردم هستند و عالی‌ترین مشارکت، مشارکت غیر سیاسی غیر انتفاعی و مردمی است که دولت در قالب سمن‌ها به دنبال آن می باشد. در واقع سازمان‌های مردم نهاد یکی از مهم‌ترین و موثرترین ابزار برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، محرومان و توسعه کشور است.
   در ادامه این جلسه هریک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و پیشنهاداتی را به منظور ارائه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دادند.
   سرپرست اداره ورزش و جوانان در پایان این جلسه ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد در هر جامعه بازوان توانمند دولت برای افزایش مشارکت های اجتماعی جوانان و نوجوانان می باشد.
   وی افزود: حضور مدیران و کارکنان ادارات در فعالیت های اجتماعی می تواند زمینه ساز و الگوی برای جوانان به سبب حضور در این گونه فعالیت ها باشد. مشارکت اقشار جامعه در فعالیت های مختلف ضامن بقای اجتماعی بوده و جوامعی که مشارکت دارند جامعه ای پویا و سر زنده می باشند.
   وی گفت: به دلیل تأثیر قابل توجه و با اهمیت قشر جوان در امر بازسازی و آینده جامعه و هویت ملی و مذهبی بایستی به تاثیر این قشر بیش از پیش اهمیت داده شود. بدیهی است از پیامدهای تکوین هویت دینی، احساس تعهد و مسئولیت در قبال ارزش ها و باورهای آن مکتب است.
   اخبار مرتبط
ایلام - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,776,392
تعداد بازدید امروز : 1,568
تعداد بازدید دیروز : 2,394
آخرین به روزرسانی : 1398/02/04
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.