به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ، الهام هاشمی مربی تیم ملی تیراندازی ایران در خصوص مسابقات قهرمانی جهان 2019 ریو بیان کرد: بهترین‌ نفرات در قالب تیم ملی به این رقابت‌ها اعزام شدند، آرمینا صادقیان که در رده سنی جوانان قرار دارد، موفق به کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو شد.وی افزود: هرچه به مسابقات پایانی کسب سهمیه نزدیک می‌شویم فشار روانی مسابقه مقداری افزایش پیدا می‌کند. خیلی از قهرمانان سابق دنیا هستند که هنوز هیچ سهمیه‌ای به دست نیاوردند. بعضی از قهرمانان سه وضعیت بانوان در این دوره از مسابقات حتی نتواستند به مرحله رده‌بندی برسند.

هاشمی عنوان کرد: در رشته تفنگ بادی بانوان 109 نفر شرکت کننده بود و فقط 2 سهمیه توزیع می‌شد که خوشبختانه یکی از آن‌ها به ایران رسید. در دیگر رشته‌ها هم به همین ترتیب تعداد زیادی شرکت کننده وجود داشت، در حالی فقط دو سهمیه داده می‌شد. جالب این جا است که در رشته تفنگ بانوان که کلا 4 سهمیه توزیع می‌شد، هر چهار سهمیه را آسیایی‌ها گرفتند. یعنی این همه کشور اروپایی با آن همه امکانات و شرایط واقعا خوبی که دارند، نتوانستند هیچ سهمیه‌ای در تفنگ بانوان، رشته بادی و سه وضعیت کسب کنند.

مربی تیم ملی تیراندازی ایران اظهار داشت: من فکر می‌‌کنم بانوان در خیلی از رشته‌ها قدرت خوبی دارند، اما همیشه نادیده‌ گرفته شدند. خوشحالم که سطح بانوان و آقایان در بعضی رشته‌ها قابل مقایسه است. خانم‌ها در این رشته توانستند برتری خودشان را ثابت کنند، هرچند که آقایان هم خوب بودند و من خیلی امیدوارم که بتوانیم در مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه بگیریم.

وی در پایان گفت: با این شرایط نمی‌شود به مدال المپیک فکر کرد، چون ما حتی فشنگ نداریم که با آن تمرین کنیم. این در حالی است که این مسئله به راحتی حل می‌شود، کافی است مقامات مرتبط اجازه ورود فشنگ به ایران را بدهند. امیدوارم بودم این اتفاق حداقل برای مسابقات قهرمانی آسیا که کم‌تر از 2 ماه دیگر برگزار می‌شود، بیفتد، اما متاسفانه نشد. ما می‌خواستیم از 17 مهر به مدت 2 هفته در صورت تأمین نشدن فشنگ به کشور دیگری برویم که تمرین کنیم، امیدوارم وزارت ورزش این همکاری را با ما داشته که حداقل بتوانیم این کار را انجام دهیم. رشته تیراندازی یک رشته‌ای هست که تجهیزات و مهمات حرف اول را می‌زنند، باوجود نداشتن فشنگ برای تمرین چطور باید انتظار کسب سهمیه المپیک را در چنین شرایط ناعادلانه‌ای داشت